Yayla Et Fermente Kasap Sucuk 650 GR

58,99 TL
65,50 TL
%10 İNDİRİM
Stok Kodu STK-U-60
Marka Yayla Et

650 GR Yayla Et Fermente Kasap Sucuk Ekremoglu.com'un yeni yıldızı. Mutlaka deneyin.

  • Ürün Açıklaması
  • Yorumlar
  • KARGO İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Yeni Yıldızımız: Yayla Et Fermente Kasap Sucuk


Ekremoğlu olarak sizlere sunduğumuz tüm ürünlerde, katkısız olmasına, doğal ürün olmasına dikkat ediyoruz. 25 yıldır “Kendimiz için ürettik, sizlerle paylaştık” demeye devam ediyoruz.

Bilinen en eski gıdalardan biri fermante sucuk. Yüzlerce yıldır uygulanan bu yöntem aslında çok basit; gıdanın oksijen ile temasının kesilmesi sonucu bozulması engelleniyor ve bu şekilde pişen gıdanın hazmı kolaylaşıyor.

Fermente Sucuk Nasıl Üretilir?

Sucuk, dezenfekte edilmiş özel makineler tarafından hazır hale getirilen etler, baharatlarla harmanlanıyor. Özel kılıflara doldurularak saklanma koşulları elde ediliyor. Fermente sucuk, ısıl işlem görmüyor. Bu bakımdan mikroorganizmalar tarafından pH değeri düşürülerek tüketimimize hazır hale getirildiği için bağırsaklarımız için sağlıklı kabul ediliyor.

Fermente Sucuk Alırken Dikkat Edilmesi Gerkenler:

Ürün, olgulnlaştırma süresi boyunca nem kaybı yaşadığı için gramajı 50 gr oynayabilmektedir. Bu bakımdan ürünlerimiz 700 gr olarak hesaplanmaktadır. Kıymetli müşterilerimizin kayıp yaşamaması için bu duruma dikkat etmekteyiz.

Her üründe olduğu gibi hammadde sucuk için de önemlidir. Yayla Et Fermante Kasap Sucuk Kaz Dağları ve Kuzey Ege bölgesinde serbest dolaşan, sağlıklı, iyi bakılan hayvanların etinden elde edilir. Türkiye’de eti meşhur bölgelerden biri olan Ayvacık yöresinin özel etidir.

Önemli Not!

Türk Gıda Kodeksi Et Ürünleri Tebliğine göre fermente sucuk toplam et proteinin kütle bazında en az %16 olması beklenmektedir. Ayrıca pH değerinin de en yüksek 5,4 olması gereklidir.

Yorum Yap

BİLGİLENDİRME!

 

 

EKREMOĞLU ÜRÜNLERİNİ EN TAZE, EN DOĞRU ŞEKİLDE TÜKETEBİLMENİZ İÇİN SİPARİŞLERİNİZİ PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİ SİZLERE ULAŞTIRMAKTAYIZ!